Agencja Interaktywna SITAB ★ Bydgoszcz ul. Stomy 2 ☎ +(48) 52 561 01 20     ★     Czynne: Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Facebook definitywnie wygasza znienawidzoną funkcję

Home - Aktualności - Facebook definitywnie wygasza znienawidzoną funkcję

Facebook definitywnie wygasza znienawidzoną funkcję

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka miał z tym do czynienia i dostawał od tego białej gorączki. Bo kogo z nas nie denerwowały zaproszenia do gier lub aplikacji? Farmville, Bubble Witch Saga, Diamond Dash, Candy Crush i wiele innych. Te nazwy zna niemal każdy, nawet jeśli z nich nigdy nie korzystał. Niebawem działająca praktycznie od początku istnienia serwisu funkcja zostanie usunięta.

Był okres, że każdego dnia byliśmy zasypywani kilkoma zaproszeniami. Nic w tym dziwnego, funkcja wysyłania zaproszenia do gier dawała pewne bonusy, co nagminnie wykorzystywali użytkownicy Facebooka– entuzjaści gier mobilnych. Z czasem intensywność tego zjawiska zaczęła spadać, co nie znaczy, że do dziś jesteśmy uwolnieni od tego procederu. Faktem jednak jest, że od pewnego czasu otrzymujemy zdecydowanie mniej powiadomień z tym związanych. Poza tym, każdy kto chciał, mógł włączyć sobie odpowiednią blokadę. Patrząc jednak po ilości zapytań w wyszukiwarce Google, nie każdy sobie z tym radził. Trzeba również spojrzeć na to z drugiej strony. Dla wielu użytkowników Facebooka zostanie zlikwidowany istotny element, dzięki którym zamiast kupować dodatkowe elementy gry, mogli je otrzymać w bonusie.

Nadszedł więc czas, gdy Facebook postanowił definitywnie uśmiercić tę funkcję. Na samym początku nastąpi wyłączenie możliwości wysyłania zaproszeń z aplikacji i gier deweloperów firm trzecich. Całkowite wygaszenie funkcji będzie miało miejsce 6 lutego przyszłego roku. Tak więc funkcja znienawidzona przez sporą część użytkowników Facebooka definitywnie odchodzi do lamusa.